Aktuality

12. 6. 2018

Víkendové sanitkové rojení

V pátek se do Liberce sjely posádky záchranných služeb z celé České republiky a okolních zemí. Liberec měl tu čest hostit největší metodické cvičení P155 Liberecká, nad kterým jsem převzal odbornou garanci.

Záchranáři se cvičili v mnohdy neobvyklých akcích. První tvrdou zkouškou byl páteční simulovaný pád lanovky na Ještědu, kterým bylo celé cvičení zahájeno. Jako jeden z figurantů v uvízlé lanovce jsem obdivoval synchronizovanou práci zdravotníků, ...hasičů, policistů a dalších odborníků, kteří s chladnou hlavou dokázali reagovat v mnohdy vypjatých, naštěstí předstíraných, situacích.

Během víkendu si záchranáři také vyzkoušeli mobilní aplikaci Záchranka, která pomáhá s orientací v neznámém terénu a dokáže pomoci najít zraněného. Neméně zajímavé bylo i použití bioboxu, který se využívá v případě podezření vysoce nebezpečné nákazy.

Rád bych poděkoval vedení Zdravotnické záchranné služby a jejím zaměstnancům, kteří se podíleli na této skvělé akci a věnovali jí stovky hodin příprav. Věřím, že i přihlížející veřejnost ocenila náročnou práci záchranářů.

zpět na seznam

Zpracovávám...