21. 9. 2017

Regionální potravina

Dnešní den patří v Liberci před radnicí akci Regionální potravina LK. Zcela po právu – Regionální agrární komora Liberec společně s Libereckým krajem patřila mezi první v republice, který začal spolupracovat s regionálními výrobci a pěstiteli. Každý rok se zvyšuje počet místních úspěšných podnikatelů a já mám velkou radost, že je Liberecký kraj podporuje a pomáhá i v jejich prezentaci. Osobně jsem navštívil všechny ročníky už od roku 2009.

Jediným mínusem, který bohužel vnímám je skutečnost, že tito malí podnikatelé, jsou nesmyslně šikanováni nynější vládou a budou nuceni si pořizovat slavné EET, které je nejenom finančně zatíží, ale možná i otráví chuť do další práce. Časem se nám může stát, že tu budeme mít jen velkovýrobny a akce tohoto typu pomalu zaniknou.