8. 9. 2017

Setkání s novým velvyslancem státu Izrael

V pátek, 8. 9. 2017, přijal náměstek MUDr. Přemysl Sobotka na Libereckém kraji nového velvyslance Izraele pana Daniela Merona a jeho manželku.

Schůzku inicioval pan velvyslanec. Diskutovalo se o vztazích mezi oběma státy i o možnosti spolupráce mezi regiony, event. městy. Oba konstatovali, že vztahy jsou nadstandartní a velmi přátelské, ale že je nutné je nadále prohlubovat.

„Celou svou politickou kariéru, a proto i nyní, jsem se snažil o spolupráci obou zemí. Obdivuji, jak občané Izraele bojovali a bojují za svůj stát. Nyní bojují hlavně s terorismem a v tom jsou nám příkladem. S narůstající vlnou terorismu v Evropě bychom měli přebírat jejich zkušenosti“, dodal náměstek Sobotka.

Velvyslanec Izraele ocenil výstavu v Technickém muzeu v Liberci, kde se zúčastnil dopolední vernisáže a věří, že vztahy na regionální úrovni se více prohloubí.